Konferencja podsumowującą projekt BIO+
W dniu 28 marca 2017 r. w Pracowni Dydaktycznej Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego odbyła się konferencja podsumowująca projekt „BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim”. Projekt został złożony w ramach programu Ochrona środowiska i energia odnawialna. Projekt rozpoczął się w październiku 2014 r., a zakończył w marcu 2017 r. Beneficjentem projektu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie reprezentowane przez Gostynińsko-Włocławski Park Krajobrazowy wraz z jednostkami współrealizującymi. Projekt sfinansowany został z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego czyli tzw. funduszy EOG, które są formą bezzwrotnej pomocy zagranicznej przyznanej przez Norwegię, Islandię i Lichtenstein nowym członkom UE.
Zapraszamy na konferencję podsumowującą projekt BIO+
Dyrektor Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego wraz z Dyrektorami jednostek współrealizujących w imieniu Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszają na Konferencję podsumowującą projekt BIO+ - bioróżnorodni, bioświadomi, bioodpowiedzialni w województwie kujawsko-pomorskim, która odbędzie się w dniu 28 marca 2017 r. (wtorek) w Pracowni Edukacyjnej Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego w Kowalu przy ul. Kołłątaja 24.
Tajemnice przyrody Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego
Parki krajobrazowe tworzone są w miejscach o wyjątkowym znaczeniu przyrodniczym. Zadziwiająca jest różnorodność tych obszarów. Każdy park ma swój indywidualny charakter, który określać mogą nietypowe gatunki roślin lub zwierząt, nietypowe ukształtowanie terenu, czy niezwykła historia miejsca. Film przenosi nas do przepięknego Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego położonego na granicy dwóch województw kujawsko-pomorskiego oraz mazowieckiego. Jest on prezentacją najbardziej charakterystycznych sfer roślinnych Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego. To także spotkanie z ginącymi gatunkami zwierząt. To podróż nie tylko w przestrzeni, ale i czasie. Zdjęcia do filmu kręcone były w różnych porach roku, tak by pokazać bioróżnorodność fauny i flory Gostynińsko-Włocławskiego Parku Krajobrazowego.
Czytaj więcej: Tajemnice przyrody Gostynińsko- Włocławskiego Parku Krajobrazowego
Zapraszamy na Dni Otwarte Ogrodu Edukacyjnego "Rycykowy Zakątek"
Uprzejmie informujemy, że w dniu 24 września 2016 r. o godz. 14.00 na targowisku miejskim w Kowalu odbędą się Dni Otwarte w Ogrodzie Edukacyjnym "Rycykowy Zakątek". W programie zaplanowano m.in. prezentacje i zajęcia warsztatowe, konkursy, prezentacje zespołu animacyjnego, bezpłatny plac zabaw dla dzieci i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy.
Więcej artykułów…
- Finał konkursu „Eko-prezenter” i „Szkoła Eko-prezenterów”
- Konkurs ekologiczny w projekcie BIO+ rozstrzygnięty
- Zapraszamy do udziału w konkursie przyrodniczym „Eko-prezenter” i „Szkoła Eko-prezenterów”
- Finał konkursu ekologicznego w projekcie BIO+
- Protokół z oceny opracowania w ramach konkursu ekologicznego w projekcie BIO+